ביוגרפיה של יוליה שטראים

סגנית ראש העיר, יוליה שטראים, האחראית על הרשות העירונית למאבק באלימות סמים ואלכוהול: "פעילות המדריכים בבתי הספר באה במטרה להפחית את מקרי האלימות ברחבי העיר ולהגביר את תחושת הביטחון בקרב התושבים, שתהיה לכולם שנת לימודים מוצלחת, שקטה ונטולת אלימות."

מדריכי המוגנות בפרויקט "עיר ללא אלימות" בחיפה, נחו דקה בין הפעילות האינטנסיבית בקיץ לפתיחת הלימודים, בהרמת כוסית לכבוד השנה החדשה

רק בשבוע שעבר סיימו מדריכי המוגנות של תכנית "עיר ללא אלימות" את פעילות הקיץ האינטנסיבית שלהם עם בני הנוער בעיר וכבר בתחילת השבוע הם חזרו לעבודתם בבתי הספר בעיר. היום הגיעו המדריכים להרמת כוסית חגיגית לראש השנה עם סגנית ראש העיר, יוליה שטראים, האחראית על הרשות העירונית למאבק באלימות סמים ואלכוהול. עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ט, פועלת זו השנה השמינית תכנית "עיר ללא אלימות" ב-12 בתי ספר ברחבי העיר. בעקבות הצלחת התכנית בשנים האחרונות חלה עלייה במספר מדריכי המוגנות הפועלים בתכנית בהשוואה לשנים קודמות.
במהלך השנים בהן פועלת התכנית בחיפה בהובלתה של סגנית ראש העיר יוליה שטראים, נרשמה ירידה הדרגתית במקרי האלימות בהם מעורבים בני נוער ברחבי העיר, לצד מגמה בולטת של טיפול מוצלח במניעת מקרי אלימות פיזית בבתי הספר בהן פועלת התכנית, כך שעל פי המקרים שטופלו ע"י מדריכי המוגנות ותועדו נרשמה ירידה של עשרות אחוזים במספר מקרי האלימות הפיסית. תפקידו של מדריך המוגנות הבית ספרי הוא להגביר את רצף הנוכחות הבוגרת בכל חללי בית הספר וחיזוק החיבורים בין תלמידי בית הספר לצוות החינוכי-טיפולי ולמערכות קהילתיות נוספות. מדריכי המוגנות משמשים כ"אח בוגר" עבור התלמידים, מהווים אוזן קשבת, מגשרים בין התלמידים למורים ובין התלמידים לבין עצמם. בנוסף, משמשים גורם אכיפתי במקרים של שוטטות ואירועי אלימות.
פתיחת שנות הלימודים. יוליה שטראים. אלבום פרטי.
סגנית ראש העיר חיפה יוליה שטראים: "פעילות המדריכים בבתי הספר היא חלק נוסף ממכלול הפעולות השוטפות להן אחראית תכנית "עיר ללא אלימות" לאורך כל ימות השנה, זאת מתוך מטרה להפחית את מקרי האלימות ברחבי העיר ולהגביר את תחושת הביטחון בקרב התושבים. פעולות אלו כוללות, בין השאר, הפעלת מדריכים באירועי נוער, הפעלת סיירות הורים, פתיחת מגרשים מוארים ועוד. אני רוצה לאחל לכל התלמידים והמורים שנת לימודים מוצלחת, שקטה ונטולת אלימות.
Made on
Tilda